7 حقایق تغذیه مبتنی بر عسل

چگونه می­توان حقایق مهم تغذیه­ی عسل را نادیده گرفت در حالیکه تلاش می­کنیم بفهمیم عسل از چه چیزی ساخته شده و مزایای آن چیست؟ در ادامه اطلاعاتی در این راستا آورده می­شود:

  • کربوهیدرات­های ساده

عسل یک منبع غنی از کربوهیدرات ساده است. شهد خود عمدتا از ساکاروز و آب تشکیل شده است. زنبورها با افزودن آنزیم­هایی که ترکیبات شیمیایی اضافی ایجاد می­کنند، ساکارز را به فروکتوز و گلوکز تبدیل کرده و سپس آب را تبخیر می­کنند و محصول نهایی در برابر خراب شدن مقاومت است.

  • قند طبیعی

80٪ عسل قند طبیعی و عمدتا فروکتوز[1] و گلوکز[2] است.

با توجه به سطح بالای فروکتوز، عسل شیرین­تر از شکر دانه­ریز است.

  • مقدار آب

18% عسل آب است.

بیشتر زنبورداران بر این باورند که هرچه آب عسل کمتر، کیفیت عسل بهتر.

  • مواد معدنی و ویتامین­ها

2٪ عسل را مواد معدنی، ویتامین­ها، گرده­ها و پروتئین­ها تشکیل می­دهند.

عسل حاوی مواد معدنی طبیعی و ویتامین­هاییست که به متابولیسم کلسترول نامطلوب و اسید چرب در اندام­ها و بافت­ها کمک می­کند و از این رو از چاقی جلوگیری کرده و باعث ارتقای سلامت می­شود. ویتامین­های موجود در عسل ویتامین B6، تیامین، نیاسین، ریبوفلاوین، اسید پانتوتنیک و برخی اسید آمینه­های خاص هستند. مواد معدنی موجود در عسل عبارتند از کلسیم، مس، آهن، منیزیم، منگنز، فسفر، پتاسیم، سدیم و روی. عسل مانوکا دارای هدایت الکتریکی بالاتر از عسل معمولی است، در یک روش اندازه­گیری مواد معدنی عسل  حدود 4 برابر عسل گل­های عادی است. هرچه هدایت الکتریکی بالاتر باشد، کیفیت عسل بهتر است.

  • آنتی­اکسیدان­ها

یکی از دلگرم­کننده­ترین حقایق تغذیه­ای عسل (شیرین­کننده طبیعی) این است که غنی از اسید های فنولی و فلاونوئیدها است، که منبع آنتی­اکسیدان­های طبیعی هستند و فاقد چربی و کلسترول است!

  • کالری

یک قاشق غذاخوری از عسل طبیعی حاوی 64 کالری است. هر 100 گرم عسل طبیعی حاوی حدودا 304 کالری می باشد . در مقابل آن مقدار کالری حدود  390کالری در هر 100 گرم است.

  • شاخص گلیسمی

عسل شاخص گلیسمی (GI) سلامت دارد ، بدین­معنی که قندهای آن می­توانند به تدریج به جریان خون جذب شوند تا هضم غذا را بهبود ببخشند. باید سعی کنیم از خوردن بیش از حد مواد غذایی حاوی انسولین بالا جلوگیری کنیم زیرا موجب افزایش انسولین در بدن ما می شود. در نتیجه پانکراس برای متابولیسم ناگهانی افزایش قند خون تحریک می­شود.